Potřebujete poradit?

+420 778 738 745   (Po-Pá 8.00 - 15.30)

Návod na pokládku kamenného koberce v interiéru

Kvůli spotřebě aplikovaného materiálu musí být podklad v interiéru před pokládkou suchý, čistý
a ideálně rovný.

Jak připravit podklad

Kvůli spotřebě aplikovaného materiálu musí být podklad v interiéru před pokládkou suchý, čistý
a ideálně rovný.

Jak připravit směs

Do připravené nádoby nalijte složku A a složku B spojovací emulze v předepsaném poměru podle návodu, který obdržíte spolu s dodávkou materiálu. Obě složky pečlivě promíchejte, nejlépe L míchadlem při nízkých otáčkách míchadla. Obsah pytle s kamenivem vsypte do plastové nádoby, 25l stavebního vědra či zednického „kalfasu“. Celou připravenou směs emulze vlijte do nádoby s kamenivem. Kamenivo nepřidávejte do nádoby dodatečně! Poté pořádně emulzi s kamenivem promíchejte.

Jak aplikovat základní vrstvu

Takto připravenou směs rozprostřete dřevěnou hoblovanou latí na připravený podklad ve vrstvě cca 5-10 mm. Povrch vyhlaďte ocelovým hladítkem. Během aplikace nářadí neustále otírejte ředidlem na bázi acetonu, např. S 6006, aby se na něj směs nelepila. Takto postupujte na celé ploše. Plochu nechejte řádně vytvrdnout min. 24 hodin.

Dokončovací práce 

Po řádném vytvrdnutí plochy je nutné nanést jednu či dvě vrstvy Epostone gelu. Směs naneste gumovou stěrkou, aby byly póry mezi jednotlivými kamínky kompletně zality. Aplikační doba mezi dvěma nátěry je 24 hodin. Plocha je plně pochůzná za 24 hodin od posledního nátěru.

 

Nenechte si proklouznout mezi prsty